cyfrowy nomadyzm

Uwolnij się od schematów – pracuj i podróżuj jednocześnie!

Cyfrowy nomadyzm

Kto mnie zna ten wie, że mam bzika na jego punkcie. Jeżeli nie wiesz czym jest cyfrowy nomadyzm to zapraszam tutaj: Co to w ogóle jest? Dałam sobie dwa lata na osiągnięcie pełnej niezależności (oby). Moje 27 urodziny chcę świętować już gdziekolwiek na świecie, zarabiając stukaniem w klawiaturę. I nie mówię, że tak musi być, że akurat będę w Portugalii, Australii, czy Wietnamie. Ale jestem pewna, że chcę mieć taką MOŻLIWOŚĆ.

Niezależność

Podejmowanie własnych decyzji. Tak, praca zdalna, to też praca, ale w zupełnie innym stylu. Nie mam szefa i normowanych godzin roboty. To ja wybieram kiedy i jak pracuję. Mogę wstać o 12, a potem siedzieć w piżamie do północy. Szykuje się wyjazd ze znajomymi? Okej. Przycisnę przez 4 dni więcej, a potem zrobię sobie kilka dni wolnych. Ale najpiękniejsze jest to, że mogę być gdziekolwiek na świecie – wystarczy mi komputer i internet.

Cyfrowy nomadyzm to styl życia

Pół roku w Tajlandii? Potem dwa tygodnie w Brazylii? Może wakacje we Włoszech? Święta w Polsce? Weekend we Lwowie? A na koniec miesiąc w Nowej Zelandii? Możesz podróżować, ale ni musisz. Jedziesz tam gdzie chcesz. Planujesz swój dzień tak jak chcesz. Prowadzenie e-biznesu uwalnia od schematów. Nieważne jaki masz pomysł na zarabianie pieniędzy – specjalista social mediów, programowanie, blogowanie, pisanie tekstów, uczenie angielskiego online, konsultacje czy nawet zawodowa gra w pokera. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! A nic nie pobudza naszej imaginacji lepiej niż spotkania z inspirującymi ludźmi…

Biznes ponad granicami

I tak właśnie trafiłam na konferencje #eventBPG. Organizatora tego wydarzenia, Piotra Motyla, poznałam na konferencji ASBiRO „Discover business in Thailand” dokładnie dwa lata temu w Bangkoku. Wtedy trafiłam tam w w kolorowej sukience w paseczki, z głową w chmurach, marząc imporcie produktów z Tajowa do Polski. Nie miałam zielonego pojęcia o „biznesach”, jakimś blogowaniu, cyfrowym nomadyzmie i narzędziach social media. I gdyby ktoś mi tedy powiedział, że dwa lata później będę na konferencji e-biznes ponad granicami i to jako… prelegentka(!), to bym się roześmiała. A jednak.

Trzy mega intensywne dni wiedzy, motywacji i inspiracji. A przy okazji bardzo smaczne ciastka. O tak, przerwy kawowe na konferencji, to dla mnie ekscytujący punkt programu…

Mój kochany blogasek

Przez dwadzieścia cztery miesiące w moim życiu wydarzyło się tak wiele, że to głowa mała. Dzięki blogowaniu nauczyłam się wielu przydatnych umiejętności jak ogarnianie wordpressa, pozycjonowania, narzędzi promocji w social mediach, podstaw personal brandingu czy nawet zwykłego formułowania ciekawych i treściwych maili z ofertą. Bo nie myślcie sobie, że ja tylko zrobię jakieś ładne zdjątko, walnę kilka linijek tekstu i idę poleżeć dalej. Moim najnowszym wyzwaniem jest youtube, którego szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem. Nie bardzo oglądam zamieszczane tam treści, ale wiem, że popularność tego medium rośnie. Porwałam się na szaleństwo tworzenia vlogów z tej miesięcznej podróży do Tajlandii. Codziennie uczę się czegoś nowego – bo robienie filmów i to w przemyślany, kreatywny i wciągający sposób – wcale nie jest proste. Moja najlepsza przyjaciółka i montażystka Ola Makuch stara się kleić z tych moich trzęsących się materiałów coś fajnego dla Was.

Rozwijam się, bo wiem, że pewnego dnia ta praca do mnie wróci, a moje marzenie o cyfrowym nomadyzmie się ziści. Skoro przez ostatnie dwa lata życie mogło mnie tak zaskoczyć opcjami, to co może wydarzyć się przez kolejne dwa, które dałam sobie na osiągniecie swojego celu? O matko.

A jeżeli podjarał Cię cyfrowy nomadyzm, to zapraszam na drugą edycję jedynej konferencji w Polsce dla digital nomads Tam Gdzie Chcę – w tym roku już w maju w Łodzi. To właśnie Tomek Maciejewski pierwszy opowiedział mi bajkę o jakiejś pracy zdalnej i podróżowaniu…. No i zobacz dokąd mnie to zaprowadziło.

Zastanów się gdzie Ty chcesz być za dwa lata. Wyobraź sobie najbardziej niemożliwy scenariusz…. A potem go zrealizuj.

Posted in PRACA ZDALNA and tagged .