Polski przewodnik w Bangkoku

Kolejny post w którym odpowiemy na najbardziej nurtujące Was pytania. Będzie to seria postów: co zjeść, co zobaczyć, pogoda i szczepienia, co spakować - praktyczne porady przed wyjazdem do Tajlandii 🙂

Co zjeść w Tajlandii? Czego muszę spróbować? Jakie dania polecacie?

A dziś odpowiemy na pytania:

Co zwiedzić? Co powinienem zobaczyć? Jakie miejsca w Tajlandii są warte odwiedzenia i jak to najlepiej zrobić?

Wybierając się do Tajlandii, możesz się zastanawiać jak spędzić pierwsze dni po lądowaniu.

Masz dwie opcje – na własną rękę lub z przewodnikiem.

Pierwsza opcja Zosi Samosi jest ekstra przy niskobudżetowej podróży. Co więcej, jeżeli jesteś w podróży dłużej niż 2 tygodnie i się nie spieszysz, to zwiedzanie na własną rękę jest bardzo fajnym przeżyciem. Dużo przygód, doświadczanie różnic kulturowych, czasem walka o przetrwanie, ale niesamowite wspomnienia z solo wypadów.

Ale.... Z doświadczenia wiemy, że wielu z Was przyjeżdża do Tajlandii na wakacje. Spędzacie w Kraju Uśmiechu dwa tygodnie, które mają być cudowne, relaksujące i niezapomniane. Z drugiej strony, oprócz wypoczynku, każdy chce zwiedzić jak najwięcej miejsc – jest to zrozumiałe. Jednak jak wybrać te najbardziej interesujące? Jak do nich dotrzeć i nie stracić mnóstwa czasu na dojazd? Jak dogadać się z Tajami, których język angielski jest piętą Achillesową (tak, wiemy, pracujemy nad tym :D) I w końcu, jak nie dać się naciągnąć na ceny dla turystów?

Rozwiązaniem może być polski przewodnik w Bangkoku, który gwarantuje udaną wycieczkę do tego pięknego kraju i zobaczenie tego, co cię najbardziej interesuje. Polskojęzyczny przewodnik w Tajlandii zapewnia moc atrakcji dopasowanych do Twoich indywidualnych wymagań, potrzeb i możliwości. Dzięki wsparciu z jego strony możesz być spokojny o to, czy podróż do Tajlandii spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z pomocy oferowanej przez Łukasza.

Łukasz - polski przewodnik w Bangkoku

Poznaliśmy Łukasza na Wigilii dla podróżników, którą myGecko organizowało w Bangkoku. I od razu zaiskrzyło 😉 Łukasz to energiczny, opanowany i konkretny facet, z szerokim uśmiechem na twarzy.

My, jako myGecko, mieliśmy kiedyś okazje stać się na jeden dzień przewodnikami i zabraliśmy grupę Polaków do Ayutthaya. Mieszkamy w Tajlandii od roku i liznęliśmy tajskiego, więc nasza wycieczka była naprawdę udana. Poprowadziliśmy naszych podopiecznych przez gąszcz minivanów, taksówek i autobusów, by dotrzeć do dawnej stolicy Tajlandii. Dogadaliśmy się z babką od rowerów, by wypożyczyć je na cały dzień za 5 złociszy/sztuka. Przejechaliśmy na dwóch kółkach całe miasto, w międzyczasie pytając po tajsku o drogę i atrakcje warte zobaczenia. Wpadliśmy też do lokalnej, przydomowej knajpki z pysznych tajskim jedzeniem w cenie dla miejscowych. Na koniec wybraliśmy się na nocny, nieturystyczny market i wypiliśmy piwo z młodymi Tajami. Było super.

A teraz wyobraźcie sobie, że Łukasz mieszka w Tajlandii nie rok, ale lat 10 (słownie dziesięć!) i mówi po tajsku nie troszkę, ale zupełnie płynnie. Ou yes.

Zarówno Tajlandia, jak i sam Bangkok należą do najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Każdego roku Królestwo odwiedza ponad 20 mln podróżników, którzy zachwycają się jej klimatem, niepowtarzalnymi fauną i florą, lokalną kulturą i miejscową kuchnią. Bogactwo przyrodniczo-kulturowe tego kraju sprawia, że oferta turystyczna jest niezwykle różnorodna i pełna wszelkiego rodzaju atrakcji. Z jednej strony jest to korzystne dla podróżników, ale z drugiej może powodować problemy z ustaleniem planu wycieczki i wybraniem tego, co najbardziej interesujące. Z tego względu bardzo przydatna okazuje się pomoc przewodnika.

Przed wyjazdem do Tajlandii zapewne udało Ci się mniej więcej obmyślić plan wycieczki i ustalić, dokąd chcesz się wybrać, co zwiedzić i co zobaczyć. To dobra decyzja, jednak pamiętaj, że zaraz po wylądowaniu na lotnisku Twoje zamierzenia mogą spalić na panewce. Trudności w porozumieniu z Tajami, nieumiejętność odnalezienie się w Bangkoku i innych miejscach w kraju, problemy z i korzystaniem z miejscowego systemu komunikacji – to tylko część komplikacji i przede wszystkim różnice kulturowe, które mogą czekać na Ciebie na miejscu. Jeżeli pierwszy raz jesteś w Tajlandii lub tylko Bangkoku, niełatwo będzie sobie z nimi poradzić – chyba, że skorzystasz z opieki Łukasza.

Łukasz to polski przewodnik w Tajlandii, który od 2007 r. na co dzień stacjonuje w Bangkoku.

Nic więc dziwnego, że zdążył go poznać niemalże od podszewki i nauczył się porozumiewać z Tajami. Co więcej, przez kilka lat pracował jako pilot wycieczek dla lokalnych biur podróży, dlatego doskonale wie, dokąd zabrać turystów i co im pokazać, żeby byli usatysfakcjonowani z pobytu w Tajlandii.

Jedno albo dwudniowe oprowadzanie po Bangkoku? A może dwutygodniowa wycieczka objazdowa po Tajlandii? Zwiedzanie indywidualne czy grupowe? Dopasowując plan zwiedzania do wymagań i możliwości jednego, kilkorga lub większej liczby turystów, potrafi zapewnić moc atrakcji, o które trudno w przypadku samotnej lub zorganizowanej wycieczki. Dzięki Łukaszowi zobaczysz prawdziwą Tajlandię taką, jaka ona jest – od środka i bez skomercjalizowanej, turystycznej maski.

Polski przewodnik w Bangkoku - dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Chociażby po to, żeby… się nie zgubić. Sam Bangkok jest bowiem tak ogromny, że bez znajomości tamtejszej komunikacji miejskiej i rozeznania wśród dostępnych środków transportu możesz mieć problem nie tylko ze zwiedzaniem, ale nawet ze znalezieniem hotelu, w którym zarezerwowałeś nocleg. Podobnie sytuacja wygląda podczas przemierzania innych miast i rejonów Tajlandii.

Jeżeli chcesz poznać prawdziwe życie Tajów i choćby na kilka dni zanurzyć się w ich kulturze, Łukasz może Ci to umożliwić. Jako że mieszka od lat w Tajlandii i ma codzienny kontakt z rodowitymi mieszkańcami, może Ci pokazać ich codzienność od wewnątrz. Wybierzesz się z nim do miejsc nietkniętych przez masową turystykę, skosztujesz lokalnych potraw, zawitasz do restauracji odwiedzanych przez Tajów i zasmakujesz sprawdzonego jedzenia ulicznego, z którego słynie zarówno Bangkok, jak i cała Tajlandia.

Warto zaufać Łukaszowi nie tylko ze względu na jego doświadczeniu w oprowadzaniu wycieczek w Tajlandii i Bangkoku, lecz także z uwagi na to, że posiada licencję pilota Polskiej Izby Turystyki. Jeżeli chcesz, zorganizuje Ci plan wycieczki i zwiedzi z Tobą interesujące miejsca, ale może również zająć się rezerwacją transferów lotniskowych i wszelkiego rodzaju biletów – komunikacyjnych i do poszczególnych atrakcji turystycznych.

Polski przewodnik w Tajlandii - cena usług.

Koszty usług polskiego przewodnika w Bangkoku, to 120USD za 8 godzin zwiedzania stolicy lokalnymi środkami transportu, lub wynajęcia dla zorganizowanej grupy. W przypadku zwiedzania nocnego, które trwa maksymalnie 6 godzin, należy przygotować się na wydatek rzędu 100 USD. Ważne jest to, że są to kwoty stałe, a więc nie zmniejszają ani nie zwiększają się bez względu na liczbę osób. Nawet, jeśli wycieczka odbywa się w kilkunastoosobowej grupie, cena pozostaje taka sama. Wyjątkiem są specjalne grupy Incentive.

Grupy od 6 osób mogą wymagać wynajęcia transportu, wtedy wszystko jest organizowane w formie pakietu z samochodem i wliczonymi biletami, obsługiwane przez lokalne licencjonowane biuro turystyczne.

Kochani, uwaga uwaga, jeżeli dotrwaliście do końca posta – mamy niespodziankę! Na hasło myGecko dostaniecie 10% zniżki na usługi polskiego przewodnika – tadaaaa! Nie zwlekajcie więc i kontaktujecie się z Łukaszem mailowo: lukasz@azja.co  🙂

Życzymy Wam cudownego czasu w Tajlandii!

Zuza

Posted in PORADY and tagged .